Internetová kavárna

Internetová kavárna pro seniory je zároveň kontaktním místem občanského sdružení GEMA, které organizuje například výlety a zájezdy pro seniory, taneční kurzy pro seniory a další obdobné aktivity.


Tato Kavárnička byla v počátku experimentem. Zkoušeli jsme přenést zkušenosti z Velké Británie, kde takové Kavárničky fungují běžně a jsou mezi seniory velmi oblíbené.


Prvotní obavy z nezájmu, vystřídala radost nad nebývalým zájmem seniorů. V současné době máme Kavarnickak dispozici šest počítačů, které navštěvuje cca. 270 seniorů. Senioři mají zájem se naučit ovládat textové a kreslící soubory a přilákal je zejména internet. Mnoho z nich je velmi dobře jazykově vybaveno a mají možnost neomezeného pohybu po internetových stránkách.


Našim klientům se věnuje zkušený počítačový lektor, který dokáže pomoci jak s prvními kroky s obsluhou PC, tak i klientům, kteří si chtějí znalosti v tomto směru rozšiřovat.


Většina seniorů využívá počítač jako rychlou a výhodnou komunikaci se svými rodinami i přáteli. Počítač se stal součástí života i lidí v seniorském věku a mnoho z nich tak  představuje další cílovou skupinu pro firmy distribuující počítače.


Pravidelně je internetová kavárna otevřena v pondělí, úterý a ve středu, po domluvě i v jiných dnech. V době od 09,00 do 16,00 hod.  Naše kavárna je vhodná jak pro úplné začátečníky tak pro zkušené seniory.Připojení k internetu a provoz internetové kavárny pro seniory je zajištěn a financován občanským sdružením GEMA.


 Plánované aktivity v roce 2013:  • Zájezd - zámek Žleby a obora s mini ZOO     

  • Termín zájezdu: 4. 5. 2013 (odjezd v 8.30 hodin od metra Ládví)

  • Cena zájezdu: 370,-Kč ( v ceně je doprava busem, úrazové pojištění osob a vstupné na zámek a do obory).

   • Zájezd - Český Dub - muzeum a procházka krajem K. Světlé                                                

  • Termín zájezdu:  1. 6. 2013 (odjezd v 8.30 hodin od metra Ládví)

  • Cena zájezdu: 290,-Kč (v ceně je doprava busem, úrazové pojištění osob a 2x vstupné do muzea a komendy).

 


 


Přihlášky zasílejte na adresu: GEMA, Šimůnkova 1600, 182 00 Praha 8 - Kobylisy, tel. 286 883 676, 283 880 346 nebo na mail: lucie.forstova@gerontocentrum.cz